+36303000090 |info@lysande.hu                                            A tudatos nők választása a ragyogó bőrért!

+36303000090 |info@lysande.hu                                            A tudatos nők választása a ragyogó bőrért!

Blog

BŐRTÍPUSOK JELLEMZÉSE

Horváth Klára
Horváth Klára
2022.09.20 09:20
BŐRTÍPUSOK JELLEMZÉSE

Az életkor előrehaladtával sokat változik bőrünk állapota, ezért érdemes egyre jobban odafigyelnünk bőrápolásunkra, hogy természetes szépségét minél tovább megőrizhessük. Ahhoz, hogy arcbőrünknek a megfelelő ápolást tudjuk biztosítani érdemes ismerni bőrtípusunkat.


 

Az egészséges bőrnek négy típusát különböztetjük meg: normál, száraz, zsíros és vegyes (kombinált) bőrtípus.

Sok belső és külső tényező befolyásolja bőrünk állapotát, többek között: a klíma és környezetszennyezés, a gyógyszeres kezelés, a stressz, a genetika, melyek befolyásolják a faggyútermelést, de fontos tényezők még a verejtékezés és a természetes hidratáló faktorok is, melyeket a bőr termel, valamint a táplálkozás, életmód, lelkiállapot és a választott bőrápolási termékeink. A jól megválasztott natúrkozmetikumokkal rengeteget segíthetünk bőrünknek, hogy egészséges és ragyogó maradhasson.


NORMÁL BŐR

Mi jellemző a normál bőrre?

A normál bőr tapintása bársonyos, pórusai zártak, s egyenletes, üde színnel rendelkezik, zsír- és víztartalma tökéletes egyensúlyban van.

→ Hogyan ápoljuk a normál bőrt?          

A normál bőr általában nem igényel különösebb kezelést, szinte mindennel ápolhatjuk. Azonban a lelki megpróbáltatások és a környezetszennyezés könnyen károsíthatja a bőrt, eltömítheti a pórusokat.

Normál bőrre ajánlott természetes alapanyagú arctisztító készítményekkel viszont könnyen megőrizhető a bőr egyensúlyi állapota, s így elkerülhető a kellemetlen mitesszerek megjelenése is.


Mindig figyeljünk oda az egészséges életmódra, a helyes táplálkozásra, rendszeres testmozgásra, pozitív gondolkodásra, sokat tartózkodjunk friss levegőn és elég időt fordítsunk alvásra, pihenésre, hogy minél tovább tudjuk megőrizni a normál bőr működését.

TERMÉKAJÁNLATUNK a LYSANDE® Hialuron gél  ami segít megtartani a bőr kiegyensúlyozott működését.

SZÁRAZ BŐR

Mi jellemző a száraz bőrre?

A bőr felszíne száraz érzetű, érdes tapintású, jellemző a húzódó érzés. Érzékeny, ráncok kialakulására és gyulladásra is hajlamos lehet. Kevesebb faggyút termel, mint a normál bőr. A faggyúhiány következtében a száraz bőrben lipidhiány lép fel, amely ahhoz szükséges, hogy a nedvesség a bőrben maradjon; a lipidek jelenléte emellett védőpajzsként is szolgál a külső behatásokkal szemben. Hiányuk tehát zavart okozhat a védőréteg funkciójában.

Alapvetően mindegyik bőrtípus hajlamos rá, hogy az idő előrehaladtával szárazabbá váljon. Amikor a bőr felszínén lévő vizes-lipid fázisú védő emulzió mennyisége csökken, akkor először vízhiány, később mérsékelt, majd fokozott lipidhiány alakul ki.

  → Hogyan ápoljuk a száraz bőrt?          

A száraz bőr dehidratált, ezért a legfontosabb a hiányzó nedvesség és vízmegkötő faktorok pótlása, valamint a mélyebb rétegek regenerációs képességének fokozása.

Ennek érdekében mélyhidratáló, tápláló és bőrnyugtató összetevők bőrbe juttatása javasolt, mint a karbamid (urea), aminosavak, mert ezek segítik a vízmegkötést a bőrben, valamint epidermális lipidek, mint a ceramidok, zsírsavak, melyek mindegyike szükséges a bőr egészséges védőfunkciójához.

Kerüljük a szappanok használatát, mert ezek megbontják a természetes bőr lipidrétegét. A száraz, hideg levegő, a szél fokozottan száríthatja a bőrt. A hormonális változások, illetve anyagcserezavarok egyes tüneteként jelentkezhet a bőr kiszáradása. A B-vitamin hiányát jelezheti a száraz és repedezett bőr, ilyen esetekben ajánlott a B-vitamin fogyasztás.

Figyeljük a krémek összetételére, illetve minden, a bőrrel érintkező szer hatóanyagára. Hideg időben inkább zsírosabb krémet használjunk, amely védelmet nyújt a külső hatásoktól. A száraz bőr tisztításához alkohol, illat- és színezőanyag mentes, hidratáló hatású natúr készítmények ajánlottak, hogy elkerüljük az irritációt. Fontos a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása is.

Hatóanyagokban gazdag, száraz bőrre ajánlott termékeinket itt találod.

TERMÉKAJÁNLATUNK száraz bőrre a LYSANDE® Hialuron arckrém száraz bőrre.

ZSÍROS BŐR

Mi jellemző a zsíros bőrre?

A zsíros bőr esetében fokozott a faggyúmirigyek termelődése, a bőrfelszínt bevonó fényes réteg gátolja a bőrlégzést. A faggyú serkenti az elszarusodást, ezáltal a szőrtüszők kivezető nyílása eltömődik, a felesleges faggyú nem tud ürülni, kis faggyúdugaszok, komedók keletkeznek. A zsíros bőr pórusai tágak, tisztán láthatók, ezért kialakulhatnak mitesszerek és pattanások, valamint az akné különböző formái is.

A fagyúmirigyek fokozott termelését számos tényező okozhatja, mint például a genetika, hormonális változások és zavarok, gyógyszeres kezelés (szteroid, lítium), stressz, baktériumok - Propioni baktérium aknék a faggyú fokozott termelésének következtében túlszaporodhatnak - komedogén hatású kozmetikumok (irritációt okozó arcápolók és sminktermékek) használata.

A zsíros bőr a kamaszkorban a legjellemzőbb, amikor a szervezet sok hormonális változáson megy keresztül. Később is kialakulhatnak anyagcsere- és hormonzavarok, amikből kifolyólag megváltozhat a bőr minősége.

→ Hogyan ápoljuk a zsíros bőrt?          

A rendszeres tisztítás, a hámlasztás, a bőr felszínének hidratálása és a faggyútermelés normalizálása alapkövetelmény ennél a bőrtípusnál a szép bőr eléréséhez.

A pattanásokat lehetőleg ne nyomkodjuk, eltávolításához kérjük kozmetikus szakember segítségét.

Csak komedogén hatású összetevőktől mentes arcápolókat és sminket használjunk, mert ezek az anyagok nem rontják a bőrfelszín állapotát és csökkentik a gyulladást. Komedogén hatású összetevők lehetnek természetes - kókuszolaj, mandulaolaj, olívaolaj, sheavaj, kakaóvaj - és szintetikus anyagok - kőolajszármazékok, szilikon, parabének, illatanyagok - is.

A nap végén pedig mindig távolítsuk el sminket. A természetes alapanyagú, kozmetikumok segítségével meggátolhatjuk a pórusok eldugulását, de a kellemetlen, fénylő bőrt is szebbé teszik.

Érdemes az étrendünkre is odafigyelni, kerüljük a tejtermékeket és a szénhidrátfélékben túl gazdag (cukor, fehér liszt) élelmiszerek, olajos magvak, élelmiszeripari adalékanyagok fogyasztását.

Komedogén hatású összetevőktől mentes arcápolóimkról itt olvashatsz.

TERMÉKAJÁNLATUNK zsíros bőrre a LYSANDE® Hialuron arckrém zsíros bőrre.

VEGYES (KOMBINÁLT) BŐR


Mi jellemző a vegyes (kombinált) bőrre?

Az olajos T-zóna (homlok, orr, áll) és a szárazabb orcák az ún. vegyes (kombinált) bőr jelei. A zónában kitágult pórusok, néhol pattanások találhatók. A vegyes bőr olajosabb részei a faggyú túltermelődéséből adódnak. A bőr szárazabb részei pedig a faggyúhiány és az azzal járó lipidhiány következményei. A legtöbb ember a kombinált bőrtípusba tartozik, gyakorlatilag az összes többi bőrtípus különböző variációiába.

→ Hogyan ápoljuk a kombinált bőrt?          

A kombinált bőr ápolási rutinja személyenként változó, de összeségében elmondható, hogy egy könnyű textúrájú, tápláló, könnyen felszívódó természetes arcápoló termékeket használjunk, melyek nem tömítik el a pórusokat és hidratálják a száraz részeket.

Itt is fontos az életvitel, a megfelelő vízfogyasztás, megfelelő étkezés. Segít a dohányzásról való lemondás is, mivel a nikotin gátolja a vérkeringést, ezért a bőr nem kapja meg a megfelelő vitaminokat, lebontja a bőr fontos elemeit, mint az elasztint és a kollagént.

Részesítsük előnyben a könnyű, matt arcszínt biztosító púdereket, melyek nem fednek túlságosan, és hagyják „lélegezni” a pórusokat.

TERMÉKAJÁNLATUNK kombinált bőrre a LYSANDE® Hialuron arckrém zsíros bőrre.

Minden bőrprobléma esetében elmondható, hogy a mindennapos bőrápolási rutin és a megfelelő termékek használata rendkívül fontos.

Személyre szabott ingyenes telefonos konzultációnk során tartalmas tanácsokkal látunk el az otthoni bőrápolási rutinod kialakításához és a saját bőrödnek szükséges hatóanyagokkal rendelkező natúrkozmetikai termékek kiválasztásához. 

Részletekért kattints: BŐRÁPOLÁSI TANÁCSADÁS

 

Ez az írásunk is érdekes lehet:

Amit a bőr szerkezeti felépítéséről tudni érdemes